Dziedziny wiedzy

Najnowsze komentarze

Newsletter

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu PDF Print Email
Aktualności
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

16 lutego Minister Radosław Sikorski złoży wizytę w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Celem wizyty będzie podkreślenie znaczenia Parlamentu Europejskiego jako partnera polskiej Prezydencji oraz zaprezentowanie stanu przygotowań do polskiego Przewodnictwa w Radzie UE.

Wizyta będzie także okazją do dyskusji na temat założeń polskiej Prezydencji oraz poznania stanowiska posłów z zakresu stosunków zewnętrznych (m.in. Partnerstwo Wschodnie, Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony) oraz Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, a także rozszerzenia UE.

Minister Sikorski spotka się m.in. z kluczowymi posłami Parlamentu Europejskiego specjalizującymi się w tematyce zagranicznej i reprezentującymi wszystkie frakcje polityczne w PE, z powiększonym biurem Komisji Spraw Zagranicznych. Podczas pobytu w Strasburgu przewidziano także spotkanie ministra Sikorskiego z przewodniczącymi polskich grup w Europejskiej Partii Ludowej, Socjalistach i Demokratach oraz Konserwatystach i Reformatorach oraz z Kołem Polskim w Parlamencie Europejskim.