Dziedziny wiedzy

Najnowsze komentarze

Newsletter

Drugie warsztaty pod egidą Japonii i UNESCO PDF Print Email
Azja i Pacyfik
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

unescoZa kilka dni rozpoczną się drugie warsztaty pod egidą Japonii i UNESCO w ramach projektu "Rewitalizacja Muzeów Światowego Dziedzictwa Dla Lepszego Zrozumienia Żywego Dziedzictwa w Kambodży, Laosie i Wietnamie: Szkolenia dla Muzeów Światowego Dziedzictwa".

Po fazie inauguracyjnej w 2011 roku, pierwszym spotkaniu w Siem Reap (lipiec) i pierwszych intensywnych warsztatach w Hanoi (listopad-grudzień), drugie warsztaty będą mieć miejsce w Siem Reap w Kambodży i w Pakse w Laosie. Będą trwać od 10 do 20 maja 2012 roku.

Na koniec pierwszych warsztatów ich uczestnicy zdecydowali, że muzea uczestniczące w projekcie opracują wspólną wystawę na 3 następujące tematy:
  1. Świat przyrody.
  2. Handel i wymiana.
  3. Indywidualny temat opracowny przez każde muzeum w celu podkreślenia ich zbiorów.

Głównym celem wystawy jest lepsze wyjaśnienie ważnych, uniwersalnych wartości związanych z miejscami Światowego Dziedzictwa, szczególnie poprzez podkreślenie związku między tymi miejscami i społecznościami, a także przez podkreślenie roli Azji Południowo-Wschodniej w historii naszego świata.

Drugie warsztaty łączą ze sobą zawartość badawczą i informacje dostarczone przez koordynatorów naukowych i uczestników projektu. Zorganizowane będą też intensywne sesje prowadzone przez ekspertów. Uczestnicy opracują subregionalne wystawy i programy edukacyjne podczas 10 dni warsztatów. Zorganizowany zostanie również wyjazd do stanowiska archeologicznego w Angkor i Muzeum Wat Phu w Champassak.

Warsztaty gromadzą dyrektorów, kuratorów i konserwatorów pracujących w 9 muzeach związanych z projektem, a także 5 ekspertów w dziedzinie zarządzania wystawami, projektami ekspozycji, historii Azji Południowo-Wschodniej i nielegalnym handlu.

Na podstawie: unesco.org