Dziedziny wiedzy

Najnowsze komentarze

Newsletter

1000 wietnamskich dzieci co roku wykorzystywanych seksualnie PDF Print Email
Azja i Pacyfik
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Około 1000 dzieci jest co roku w Wietnamie wykorzysywanych seksualnie i według danych rządowych odsetek ten wzrasta.

Zgłaszanych jest coraz więcej przypadków zgwałconych dzieci, w tym dzieci poniżej 5 roku życia. Wiele z nich jest później zabijanych.

W wielu przypadkach nauczyciele wykorzystują uczniów, ojcowie gwałcą córki przez długi okres czasu, a ojczymowie swoje pasierbice.

Problemy związane z handlem i porywaniem dzieci są powszechne. W północnych prowincjach Ha Giang, Dien Bien i Lai Chau, lokalni przestępcy współpracują z cudzoziemcami, wykorzystując odosobnienie obszarów górskich w celu przemycania porwanych dzieci do Chin.

14-15 letnie dziewczyny z południowych prowincji, takich jak An Giang czy Tay Ninh, są zmuszane do pracy jako prostytutki w domach publicznych w sąsiedniej Kambodży.

Przestępcy podają się nawet za zamożnych ludzi chcących adoptować dzieci z biednych rodzin.

Nguyen Hai Huu, Minister ds. Pracy, Osób Niepełnosprawnych i Spraw Społecznych, a także przywódca Departamentu ds. Ochrony Dzieci i Opieki powiedział, że przyczyną przestępstw są głównie problemy finansowe powodujące, że niektóre rodziny nie są w stanie opiekować się swoimi dziećmi, a nawet całkowicie je ignorują.

Prowadzi to do takich problemów, jak złe traktowanie, wykorzystywanie seksualne, przemoc, wyzysk i skierowanie dzieci na drogę przestępczości.

Minister wskazał również na erozję ludzkich wartości, negatywny wpływ filmów pornograficznych i związanych z przemocą, a także na wzrastającą liczbę rozwodów. Zauważył także, że nie ma wystarczającej liczby organizacji, które zajmowałyby się opieką nad dziećmi i chroniłyby je przed tymi zagrożeniami.

Ministerstwo będzie badać i rozwijać mechanizmy oraz strategie zapobiegające przemocy i nadużyciom wobec dzieci.

Na podstawie: asianewsnet.net