Dziedziny wiedzy

Najnowsze komentarze

Newsletter

Relacje USA i Republiki Korei stały się "sojuszem wartości" PDF Print Email
Azja i Pacyfik
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Minister spraw zagranicznych Korei Południowej Kim Sung-hwan powiedział, że długo utrzymujące się partnerstwo między Koreą Południową a Stanami Zjednoczonymi na płaszczyźnie bezpieczeństwa i gospodarki wyewoluowało na wyższy poziom - poziom wspólnych wartości.

Czołowy dyplomata z Seulu podczas swojego przemówienia w Radzie Spraw Światowych (World Affairs Council) w Los Angeles powiedział, że oba kraje powinny pracować teraz wspólnie nad tym, jak uporać się z globalnymi problemami.

Zauważył również, że początkowo stosunki dwustronne koncentrowały się na sprawach bezpieczeństwa, później przeniosły się na płaszczyznę ekonomiczną i poza nią.

Sung-hwam podczas konferencji WAC podkreślił, że obecnie oba kraje aktywnie uczestniczą w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się broni masowego rażenia, zmian klimatycznych, problemów z energią, głodem i ubóstwem oraz innych wyzwań stojących przed światem. Według niego oba kraje powinny nie tylko reagować na zewnętrzne zmiany, lecz także odgrywać wiodącą rolę w tworzeniu nowego ładu dla pokoju i stabilności.

Sung-hwam wygłosił swoją mowę w trakcie drogi powrotnej do kraju. Wcześniej uczestniczył w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych i ministrów obrony USA i Korei Płd.

Na podstawie: koreaherald.com