Dziedziny wiedzy

Najnowsze komentarze

Newsletter

Turcja w maju spłaci dług w MFW PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

W maju tego roku Turcja nie tylko spłaci swój dług w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, lecz także pożyczy tej instytucji 5 miliardów dolarów.

Współpraca Turcji i MFW trwa już 52 lata, jednak teraz role całkowicie się odwrócą. Turcja 14 maja zamierza całkowicie spłacić swój dług w MFW i to wkrótce ona stanie się wierzycielem.

Read more...
 
Angela Merkel za otwarciem "nowego rozdziału" w rozmowach z Turcją PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Angela MerkelKanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w sobotę, że jest za otwarciem "nowego rozdziału" w rozmowach z Turcją, dotyczących przystąpienia tego kraju do Unii Europejskiej. Podreśliła, że pozostaje sceptyczna, ale uważa, że rozmowy muszą posunąć się naprzód.

Read more...
 
Wiceminister Kasprzak uczestniczył w konferencji energetycznej w Bazylei PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Wiceminister Kasprzak w BazyleiPolityka energetyczno-klimatyczna i perspektywy rozwoju odnawialnych źródeł energii były głównymi tematami konferencji "Global Energy Basel", w której uczestniczył wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak. Spotkanie odbyło się 22 stycznia 2013 rroku w Bazylei.

Read more...
 
Angela Merkel chwali premiera Włoch PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Mario MontiKanclerz Niemec Angela Merkel powiedziała w piątek, że reformy przeprowadzone przez premiera Włoch Mario Monti'ego nakierowały jego kraj na dobrą drogę. Udzielając wywiadu na konferencji prasowej, kanclerz Merkel zauważyła, że w rezultacie reform Włochy odzyskały zaufanie rynków finansowych.

Read more...
 
Macedończycy nie zgadzają się na więcej monumentów w swojej stolicy PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Skopje 2014Po zapełnieniu stolicy Macedonii dziesiątkami nowych monumentów większość Macedończyków chce, aby rząd zaprzestał marnowania pieniędzy na ten cel.

Read more...
 
Spotkanie prezydenta Francji z premierem Wielkiej Brytanii PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Francois Hollande i David CameronPremier Wielkiej Brytanii i niedawno wybrany prezydent Francji Francois Hollande spotkali się dziś na Downing Street. Według Camerona, mają oni ze sobą "wiele wspólnego".

Read more...
 
ETPC orzekł o nielegalnym aresztowaniu i przetrzymywaniu Jurija Łucenki PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Jurij ŁucenkoEuropejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że ukraiński były minister spraw wewnętrznych Jurij Łucenko był nielegalnie aresztowany i przetrzymywany.

Read more...
 
Islandia szybko spłaca swoje zadłużenie PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Logo Międzynarodowego Funduszu WalutowegoIslandia spłaciła przed czasem do Międzynarodowego Funduszu Walutowego drugą ratę kredytu, co jest symbolicznym krokiem pokazującym, że naród Islandii ciężko pracuje nad wyjściem z kryzysu finansowego. Kraj liczący tylko 320 tys. obywateli spłacił w tym tygodniu 483,7 USD kredytu. W marcu zaś zostało spłacone aż 900 mln USD.

Read more...
 
Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych w Grecji PDF Print Email
Europa
Written by   
DATE_FORMAT_LC2

Tsipras i SamarasWedług wstępnych sondaży centroprawicowa Nowa Demokracja oraz lewicowa koalicja Syriza znajdują się na szczycie, z minimalną przewagą tej pierwszej. Nowa Demokracja jest za pozostaniem w strefie euro i chce przeprowadzić w tym celu odpowiednie reformy.

Read more...
 
«StartPrev123NextEnd»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL