Dziedziny wiedzy

Najnowsze komentarze

Newsletter

Stosunki międzynarodowe
1000 wietnamskich dzieci co roku wykorzystywanych seksualnie PDF Print Email
Azja i Pacyfik

Około 1000 dzieci jest co roku w Wietnamie wykorzysywanych seksualnie i według danych rządowych odsetek ten wzrasta.

Read more...
 
Ameryka Łacińska na przełomie XX i XXI wieku PDF Print Email
Międzynarodowe stosunki polityczne

Kubańskie cygara, rum, meksykańska tortilla, Machu Picchu, Che Guevara, Sepultura, piłka nożna, Samba – Ameryka Łacińska ma wiele skojarzeń. Jest to kontynent niezwykły. Liczy ponad 550 mln mieszkańców i kulturowo jest bardzo bogaty. Składa się z 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Północnej, w których mówi się w języku hiszpańskim (poza Brazylią, która była kolonią portugalską).

Read more...
 
Angela Merkel za otwarciem "nowego rozdziału" w rozmowach z Turcją PDF Print Email
Europa

Angela MerkelKanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w sobotę, że jest za otwarciem "nowego rozdziału" w rozmowach z Turcją, dotyczących przystąpienia tego kraju do Unii Europejskiej. Podreśliła, że pozostaje sceptyczna, ale uważa, że rozmowy muszą posunąć się naprzód.

Read more...
 
Angela Merkel chwali premiera Włoch PDF Print Email
Europa

Mario MontiKanclerz Niemec Angela Merkel powiedziała w piątek, że reformy przeprowadzone przez premiera Włoch Mario Monti'ego nakierowały jego kraj na dobrą drogę. Udzielając wywiadu na konferencji prasowej, kanclerz Merkel zauważyła, że w rezultacie reform Włochy odzyskały zaufanie rynków finansowych.

Read more...
 
Angola: okrutna przymusowa eksmisja w środku nocy PDF Print Email
Afryka

Grupa ponad 150 policjantów z prowincjonalnych rządowych jednostek policyjnych Luandy, wspierana przez ciężko uzbrojonych członków policji krajowej, zburzyła ponad 80 prowizorycznych domów znajdujących się nad brzegiem morza na obszarze Mabundy, w gminie Samba na terenie Luandy. Niektóre zniszczone domy służyły jako magazyny, w których przetrzymywano ryby i sprzęt do łowienia ryb.

Read more...
 
«StartPrev12345678910NextEnd»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL